Zegar „czas na piwo”!!

Zegar „czas na piwo” powstał w sumie trzy razy. Pierwszy raz w mojej głowie. Drugi raz powstał już materialnie, aczkolwiek użycie kleju uniwersalnego było błędem. Wypływał on spod kapsli, długo zasychał, tworzył zacieki, które odchodziły razem z farbą. Tym razem więc postanowiłam użyć pistoletu z klejem na gorąco. Moja podręczna wersja kosztowała 10 złotych i uważam, że to najlepszy sposób by przyklejać kapsle do czegokolwiek. Może jeszcze silikon się nada.

   To fajny prezent dla wszystkich, którzy kochają piwo. Można zmodyfikować kolor tarczy do wystroju wnętrza i własnych upodobań. Można też użyć dowolnych kapsli. Szczerze mówiąc ja przy doborze kierowałam się głównie kolorystyką. To co? Robimy?
 zegaros
Co będzie potrzebne:
– zegar, najlepiej z dużą tarczą ze sklejki(ja swój kupiłam w sklepie w kropki, kosztował z 12 złotych)
– dwanaście niepogiętych kapsli po piwie
– pistolet do kleju na gorąco wraz z wkładami
– pędzel lub mały wałek malarski
– farba lateksowa do ścian, może być resztka jaką posiadacie lub tester koloru do kupienia w marketach budowlanych (ok 2,50 zł.)

– odrobina acetonu
– naczynko na farbę
– marker lub ołówek
 DSC_1022
1. Tarczę zegarową odtłuszczamy wacikiem nasączonym w acetonie. Aby ułatwić sobie przyklejanie kapsli w odpowiednie miejsce na brzegu możemy zaznaczyć położenie cyfr.
 DSC_1023
2. Powierzchnię malujemy farbą. Można malować w jednym kierunku od środka w górę, daje to fajny efekt faktury. Pamiętajmy o przesuwaniu wskazówek żeby ich nie ubrudzić. Czekamy aż wyschnie i nanosimy kolejną warstwę.
 DSC_1024
3. Gdy nie widać już prześwitów, a farba zaschła możemy zabrać się za przyklejanie kapsli. Rozgrzewamy pistolet. Nanosimy klej w środku i wychodząc lekko poza rant kapsla. Szybko przykładamy w odpowiednie miejsce i dociskamy.
 zegar1
4. Procedurę powtarzamy ze wszystkimi kapslami. Mi kreski z boku ułatwiły klejenie w miejsce odpowiednich godzin.
 zegar2
5. Czekamy kilka minut aż klej wyschnie i gotowe! Teraz pozostaje tylko cieszyć się swoim dziełem!

 

 

zegar zegarek