Żetony do gier z kapsli

Żetony do gier z kapsli

Kapsle okazują się być nieskończonym źródłem pomysłów na wykorzystanie ich w celach wszelakich. Po ostatnim poście z zegarem czas na zupełnie inne zastosowanie. Pomysł podpatrzyłam gdzieś w czeluściach internetu gdzie zestaw takich żetonów kosztował, bagatela 180 dolarów! Wykonanie ich jest zupełnie proste i nie wymaga właściwie żadnych narzędzi, których nie macie w domu. Może nie są one idealnie płaskie, ale tak już urok handmade- nie musi być idealnie. Żetony idealnie nadają się do wszelkich gier, w zależności od koloru mogą przedstawiać odpowiednio wysoką wartość. Polecam przygotować takie na prezent dla maniaków piwa i gier:).

P.s Można oczywiście użyć kapsli z zupełnie dowolnego piwa, ja znalazłam na szczęście źródło pozyskiwania kapsli w jednym z bydgoskich lokali:).

żetony
Czego potrzebujemy?
– około 100 kapsli, po 20 każdego rodzaju
– kombinerki
– młotek lub imadło
– deska lub inna twarda podstawa 
– pudełko po np. czekoladkach
 
1. Zaczynamy od rozprostowania boków każdego kapsla za pomocą kombinerek.
 
DSC_1424
DSC_1425
 
2. Każdy kapsel kładziemy na twardej powierzchni i rozklepujemy młotkiem. Jeśli obawiamy się o zachowanie wzoru, możemy położyć na kapslu ściereczkę lub kawałek materiału żeby młotek nie rysował powierzchni. Możemy też użyć imadła by nadać kapslom płąski kształt.
DSC_1434
DSC_1428
 
3. Wyrównujemy kapsel lekko wybijając go też z drugiej strony. 
DSC_1436
 
4. Gotowe kapsle możemy ułożyć w pudełku i podarować w prezencie lub wyciągnąć do pasjonującej rozgrywki przy piwie oczywiście ;). 
DSC_1413
zetony 1
zetony3
żetony2