V Toruński Zlot Piwowarów Domowych- zaproszenie

V Toruński Zlot Piwowarów Domowych- zaproszenie

cropped-header

 

Tradycji stało się zadość i już za tydzień odbędzie się V Toruński Zlot Piwowarów Domowych. To cykliczna impreza, która odbywa się dwa razy w roku w mieście piernika, ojca Rydzyka i Kopernika ;). W tym roku przypadło mi w udziale być patronem medialnym tego ciekawego wydarzenia. 

Podczas zlotu odbywa się konkurs konsumencki piwa domowego. To formuła, która okazała się unikalna w skali kraju- około stu piwnych sędziów, którzy moga ocenić piwo nie tyle w ramach kategorii, ale pod kątem samej przyjemności picia. W tym roku o tytuł najlepszego piwa walczyć będą piwa w trzech, trzeba przyznać ciekawych, zimowych kategoriach:

– Rauchbier

– Cascadian Dark Ale

– Russian Imperial Stout

Na dzień dzisiejszy zgłoszono 24 piwa,  więc myślę, że każdy konsument- sędzia wyjdzie ze zlotu baaardzo zadowolony(zwłaszcza po degustacji sześciu RISów;)). Lista nagród dla zwycięzców jest dluga i ciekawa. Piwny Lajfstajl postanowił dołożyć swoją cegiełkę i zdobywcow drugich i trzecich miejsc w poszczególnych kategoriach nagrodzi piwnymi słodyczami, a zwycięzców poszczególnych kategorii voucherem na dowolny słodki wypiek z bloga ;).

Oprócz piwa będą przekąski z młóta przygotowane przez Koło Gospodyń Piwnych, będą zapewne fantastyczni ludzie, w tym oczywiście piwowarzy domowi, nowa lokalizacja toruńskiej Krajiny Piva w historycznym budynku Gospody pod Modrym Fartuchem(jestem wyjątkowa ciekawa jak zmieniło się to miejsce). 

Aby zostać sędzią tego wieczoru wystarczy zarejsetrować się- rejestracja ruszy już w niedzielę, także strzeżcie się! Bowiem opaski znikają wyjątkowo szybko jak pokazują doświadczenia ubiegłych zlotów!

Pomysłodawcą imprezy i organizatorem jest Marcin Ostajewski, gospodarzem toruńska Krajina Piva, wsparcia udziela Kujawsko- Pomorski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Strona internetowa wydarzenia: http://zlotpiwowarow.org/

To co? Z kim widzę się w przyszłą sobotę? Do zobaczenia na zlocie!

Wasz, Piwny Lajfstajl